Pompy

Pompa do ogrzewania cieplnego Grundfos Magna 3

Pompy do centralnego ogrzewania Grundfos Alpha / Magna

Pompa jest urządzeniem służącym do wytworzenia różnicy ciśnień między stroną ssawną (wlotem do pompy) a tłoczną (wylotem z pompy), umożliwiającej transport cieczy lub osadów.

Aby pompa mogła pracować przestrzeń robocza pompy oraz rurociąg ssawny musi być wypełniony cieczą i odpowietrzony w momencie jej rozruchu. Wyjątkiem od tego są pompy samozasysające, a także niektóre pompy wyporowe.

Pompy charakteryzują następujące parametry:

 • wydajność (Q) – mierzona w objętości przepompowywanej cieczy na jednostkę czasu, [m3/s];
 • wysokość podnoszenia lub maksymalne ciśnienie (H) – mierzone w metrach słupa wody lub paskalach, [mH2O] lub [Pa];
 • moc (N) – obliczana jako iloczyn wysokości podnoszenia i wydajności;

Obszary zastosowań:

 • dom i ogród;
 • budownictwo mieszkaniowe;
 • budownictwo użyteczności publicznej
 • produkcja urządzeń zintegrowanych z pompami;
 • woda;
 • ścieki;
 • dozowanie i dezynfekcja;
 • przemysł;
 • rolnictwo;
 • pomiary i automatyka;

W ofercie firmy Akwa-Terma znajduje się szereg pomp obiegowych i cyrkulacyjnych do instalacji ciepłowniczych, wodociągowych, przemysłowych i chłodniczych.

Współpracujemy z czołowymi światowymi producentami pomp, m. in.: Grundfos, Wilo, Lfp.

 

Pompa Wilo stratos
Pompa Grundfos Alpha 2

Pompy do centralnego ogrzewania Grundfos

Poszczególne rodzaje pomp różnią się od siebie takimi parametrami jak wydajność, wysokość podnoszenia czy moc. Ze względu na te kryteria znajdują one zastosowanie w różnych celach, na przykład w ogrodzie, budownictwie mieszkaniowym i obiektów użyteczności publicznej, rolnictwie, przemyśle oraz instalacjach wodnych czy kanalizacyjnych. Zastosowanie pompy pozwala szybko przetransportować dużą ilość cieczy i osadów, odpowiadając przy tym na rozmaite potrzeby użytkowników. Sprawdź, jakie modele polecamy do zastosowania w systemie centralnego ogrzewania!

Pompy Grundfos Alpha

Pompy marki Grundfos z serii Alpha stworzone zostały z myślą o budownictwie mieszkaniowym, gdzie zapewniają cyrkulację wody w systemie centralnego ogrzewania lub wody użytkowej. Urządzenia odpowiadają na potrzeby zwykłego korzystania w gospodarstwach domowych, dzięki czemu stosowane są w budynkach wielorodzinnych, domach jednorodzinnych, a nawet w obiektach przemysłowych i komercyjnych. Skontaktuj się z nami, by dowiedzieć się więcej na temat pomp Grundfos Alpha!

Pompy Grundfos Magna

Seria Magna marki Grundfos obejmuje pompy obiegowe przeznaczone do budownictwa użyteczności publicznej. To połączenie doskonałych parametrów, wysokiej jakości, sprawności oraz możliwości elektronicznego regulowania zgodnie z potrzebami użytkowników. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat modeli pomp z tej gamy? Zapraszamy do kontaktu!

Pompy Wilo Pico

Wilo Pico to rozwiązanie stworzone dla naprawdę wymagających odbiorców. Bezdławnicowe pompy obiegowe zyskały uznanie ze względu na elektroniczną regulację wydajności, odporny silnik EC, a także wygodne przyłącza gwintowane. Technologie wykorzystane w tym urządzeniu umożliwiają naprawdę cichą pracę pompy przy jednoczesnym braku konieczności częstego jej serwisowania. Dodatkowym atutem jest praktyczny wyświetlacz, który poinformuje Cię między innymi o powstałej awarii, aktualnym poborze mocy czy obecnym przepływie. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy!