Serwis zaworów
Socla i Honeywell

Certyfikat zaworów Honeywell
Certyfikat zaworów Socla
Serwis zaworów antyskażeniowych Resideo

Jarosław Urbański

Serwis zaworów antyskażeniowych

Serwis zaworów antyskażeniowych, to dział, który uruchomiliśmy w 2012 roku. Od tego czasu jesteśmy autoryzowaną firmą serwisową w zakresie armatury antyskażeniowej firmy Socla.

Od 2016 roku jesteśmy również Autoryzowanym Serwisem firmy Honeywell. W ramach serwisu świadczymy usługi gwarancyjne i pogwarancyjne dla urządzeń firmy Honeywell

Zawory antyskażeniowe

Zawory antyskażeniowe zapobiegają wtórnym skażeniom wody pitnej w wodociągu. Skażenie takie może wystąpić w wyniku wystąpienia przepływu wstecznego. Stosowanie zaworów antyskażeniowych, to obowiązek narzucony przez prawo. Zabezpieczają one instalacje zewnętrzne oraz wewnętrzne. Dbają nie tylko o zdrowie ludzkie, ale także o środowisko. Wybór właściwego zaworu antyskażeniowego nie jest oczywisty.

Firma Akwa-Terma posiada w sprzedaży zawory wysokiej jakości, które uniemożliwiają zanieczyszczenie wody, odcinając od wodociągu głównego instalację, z której przepływ wsteczny może spowodować zanieczyszczenie.

Przeznaczenie i zastosowanie zaworów antyskażeniowych:

  • zapobieganie możliwym przyczynom zanieczyszczenia wody poprzez odcięcie instalacji, w której nastąpił przepływ wsteczny, od wodociąghu głównego,
  • służą do podłączania do zespołu wodomierza,
  • możliwość nadzoru poprawności działania (w typach: BA, EA),

Przepływ zwrotny jako źródło zanieczyszczenia

Zanieczyszczenie wody pitnej w instalacji może nastąpić z wielu powodów. Do najważniejszych z nich należą:

  • cofnięcie się do instalacji wody zużytej wcześniej na potrzeby gospodarczo-bytowe bądź przemysłowe,
  • zmieszanie wody pitnej z wodą z obcego ujęcia,
  • czynniki zewnętrzne (m. in.: gazy, płyny z instalacji grzewczych. związki chemiczne, ścieki, etc.), które w sposób świadomy bądź nieświadomy zostają wprowadzone do instalacji,
  • brak przepływu wody, który może spowodować stagnację osadów i rozwój bakterii,
  • materiały konstrukcyjne rur i złączy oraz materiałów wykorzystywanych do konserwacji i remontów instalacji.

Aby uniknąć skażenia wody pitnej bardzo ważnym jest, aby utrzymywać zawory antyskażeniowe w dobrym stanie poprzez prawidłowe serwisowanie, m. in. dokonywanie okresowych przeglądów i wymianę na bieżąco elementów eksploatacyjnych, które uległy normalnemu zużyciu.

Jako autoryzowany serwis oferujemy szeroki asortyment części zamiennych oraz dobrze wyposażony magazyn zaworów, w tym zaworów antyskażeniowych, zaworów pierwszeństwa, co umożliwia lepszą i sprawniejszą obsługę Klientów oraz szybką reakcję w przypadku awarii.

Zgłoś awarię zaworu

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Rodo checkbox