Zawory równoważące i regulacyjne

Zawór regulujący

Zawory regulacyjne stosowane są jako elementy wykonawcze w układach automatyki i zdalnego sterowania, do regulacji przepływu cieczy i gazów. 

Szeroki zakres wykonań materiałowych i odmian konstrukcyjnych sprawia, że zawory te stosowane są w wielu dziedzinach przemysłu jak: przemysł chemiczny, ciepłownictwo i energetyka, przemysł papierniczy i spożywczy, hutnictwo, górnictwo itp. Zawory regulacyjne pozwalają na zwiększenie wydajności pracy sieci oraz oszczędność energii.

Zawory równoważące:

  • CV216/316 – do zastosowań w instalacjach grzewczych i chłodniczych; dostępny w średnicach do DN 25, PN 16, w połączeniach z gwintem zewnętrznym.
  • STAD – zawór równoważący STAD umożliwia dokładną regulację hydrauliczną instalacji. Idealny do stosowania w instalacjach grzewczych, chłodniczych oraz cyrkulacji ciepłej wody użytkowej.
  • STAF – kołnierzowy zawór równoważący z żeliwa szarego (STAF) oraz żeliwa sferoidalnego (STAF-SG) umożliwia dokładną regulację hydrauliczną instalacji. Idealny do stosowania w instalacjach grzewczych i chłodniczych.
  • TBV – zawór równoważący TBV do małych odbiorników końcowych pozwala na dokładne zrównoważenie hydrauliczne instalacji. Znajduje zastosowanie w instalacjach grzewczych, chłodniczych oraz cyrkulacji ciepłej wody użytkowej.
  • STAP – jest regulatorem różnicy ciśnienia, który utrzymuje stałe nastawialne ciśnienie różnicowe przy zadanym przepływie. Dostarcza dokładną i stabilną regulację, zapewniając mniejsze ryzyko hałasu na zaworach regulacyjnych. Dzięki zastosowaniu zaworów STAP równoważenie i rozruch techniczny staje się jeszcze łatwiejszy. Dokładność STAPa oraz kompaktowe rozmiary czynią go szczególnie odpowiednim w użyciu w systemach grzewczych i chłodniczych.

Pliki do pobrania:

Zawór równoważący TBV
Zawór równoważący
Zawór równoważący staf dn65