Nowość! Hydrofor Wilo Isar-BOOST5 to nowoczesne rozwiązanie dla stabilnego ciśnienia wody.

Jak zapewnić stabilne ciśnienie wody we wszystkich kranach? Co jest lepsze pompa czy hydrofor?

Jedną z często frustrujących sytuacji związanych z korzystaniem z wody jest jej niskie ciśnienie. Żona włączyła zmywarkę po obiadokolacji, dziecko na jutro potrzebuje ulubioną bluzę więc już trzeba włączyć pralkę, mąż nastawił podlewanie trawnika i musi niestety poczekać na wzięcie prysznica bo woda kiepsko płynie z deszczownicy.
Nakreślony problem rozwiązują hydrofory. Hydrofor utrzymuje stabilne ciśnienie jednak użytkownicy często narzekają na jego głośną pracę w szczególności w nocy gdy nadszedł już czas na sen.
W ofercie Wilo pojawiło się kompaktowe, energooszczędne, bezobsługowe i bardzo nowoczesne urządzenie, które skutecznie stabilizuje ciśnienie wody, a do tego pracuje cicho, zapewniając komfort domownikom.

Jak zapewnić wysokie ciśnienie wody jednocześnie we wszystkich kranach w domu?

Hydrofor Wilo-Isar BOOST5 może zostać zainstalowany w domowym systemie zaopatrzenia w wodę i dawać dobre ciśnienie w każdym punkcie czerpalnym. To nowoczesne rozwiązanie doskonale radzi sobie ze stabilizacją ciśnienia wody. W przeciwieństwie do tradycyjnych hydroforów, nie wymaga sterowania za pomocą pokręteł gdyż jest bezobsługowe. Hydrofor Wilo-Isar BOOST5 został wyposażony w regulator z intuicyjnym panelem z wyświetlaczem LED, za pośrednictwem którego można w prosty sposób zmniejszać i zwiększać ciśnienie wody trzeba tylko wcisnąć przycisk plus lub minus, by ustawić żądaną wartość w zakresie od 1 bara do 5,5 bara, z nastawą co pół bara. Fabrycznie urządzenie ustawione jest ciśnienie na 3 bary. Bezpieczną eksploatację Wilo-Isar BOOST5 zapewniają zintegrowane funkcje ochrony. Wszelkie błędy sygnalizowane są za pomocą czerwonej diody na panelu sterowania.

Zalety hydroforu, czy warto zamontować hydrofor Wilo-Isar BOOST5?

Wilo-Isar BOOST5 jest urządzeniem małym, bardzo estetycznym, co również odróżnia je od dotychczas stosowanych hydroforów. W kompaktowej obudowie znajduje się kompletny system w skład którego wchodzi pompa wielostopniowa, naczynie przeponowe, przetwornica częstotliwości, czujnik ciśnienia i przepływu oraz zawór zwrotny. Przetwornica (falownik) dostosowuje prędkość obrotową pompy i utrzymuje stabilne ciśnienie. Jej zadaniem jest między innymi sprawowanie kontroli nad pracą i wykrywanie wszelkich niepożądanych stanów, jak suchobieg, przegrzew silnika czy różne rodzaje obciążeń, które często mogą się pojawić z instalacji elektrycznej np. na przyłączu sieciowym. Ponadto w urządzeniu znajduje się zawór zwrotny, naczynie ciśnieniowe redukujące uderzenia ciśnienia i umożliwiające komfortową, cichą pracę całego systemu. Cicha praca tego hydroforu jest jednym z największych atutów Wilo-Isar BOOST5 i zawdzięcza te cechę sprawnemu układowi hydraulicznemu i użyciu izolacji akustycznej. Hydrofor Wilo-Isar BOOST5 podobnie jak większość produktów Wilo, jest urządzeniem energooszczędnym, a dodatkowo posiada korzystną cenę.

Montaż i eksploatacja hydroforu Wilo-Isar BOOST5

Wilo-Isar BOOST5 jest dostarczany w pudełku i po wyjęciu gotowy do podłączenia. Montaż urządzenia jest bardzo prosty (nawet w przypadku podłączania do już istniejącej instalacji) dzięki obrotowym złączom hydraulicznym, które pozwalają na łatwe podłączenie przyłącza ssawnego i tłocznego. Bardzo ważne jest aby urządzenie zamontować w suchym, wentylowanym pomieszczeniu.

Jak podłączyć hydrofor Wilo-Isar BOOST5 w domu?

Przed pierwszym uruchomieniem trzeba hydrofor zalać wodą. Na dnie rurociągu ssawnego znajduje się zawór stopowy. Przy jego pomocy należy zapewnić szczelność instalacji ssawnej, a następnie odkręcić górny korek na pokrywie urządzenia i wlać do niego ok. 1,5 litra wody. W kolejnym kroku należy odpowietrzyć urządzenie (służy do tego korek po lewej stronie od centrali), zakręcić ponownie oba korki i sprawdzić szczelność instalacji. Podczas pierwszego uruchomienia jeśli hydraulika nie została odpowiednio odpowietrzona, zaświeci się czerwona dioda. W takiej sytuacji może być konieczne ponowne zalanie hydrauliki kolejną porcją wody. Po prawidłowym zalaniu hydrauliki należy jeszcze raz uruchomić układ pompowy, otworzyć zawór i wyrzucić wodę z instalacji. Po wykonaniu tych czynności można korzystać z urządzenia i w pełni cieszyć się dobrym ciśnieniem we wszystkich punktach czerpalnych w domu.

 

Nasze rozwiązanie dla stabilnego ciśnienia wody jednocześnie we wszystkich kranach

Nowy Wilo-Isar BOOST5 nadaje się do uniwersalnego zastosowania w domowym systemie zaopatrzenia w wodę i zapewnia w każdym czasie i w każdym punkcie czerpalnym stałe ciśnienie wody. Wskutek zastosowania sprawnego układu hydraulicznego i izolacji akustycznej system pracuje spokojnie i prawie bezgłośnie. Wskutek nowoczesnej i zwartej budowy integruje się perfekcyjnie z otoczeniem mieszkalnym. Sprawny układ hydrauliczny i wykonanie zgodne z zapotrzebowaniem powoduje, że urządzenie jest efektywne pod względem energetycznym i kosztowym. Wilo-Isar BOOST5 oferuje użytkownikowi jeszcze więcej komfortu: Jej instalacja jest całkowicie bezproblemowa, w wersji gotowej do podłączenia. Wyświetlacz LED i przyciski zapewniają łatwość obsługi. Zintegrowane funkcje ochrony zapewniają bezpieczną eksploatację. Zespół pompy, wykonany z wysokiej jakości tworzywa sztucznego gwarantuje długą żywotność.

Zalety

  • Łatwa instalacja dzięki wersji gotowej do podłączenia
  • Idealnie dostosowuje się do warunków klienta dzięki kompaktowej, nowoczesnej konstrukcji
  • Obsługa przyjazna dla użytkownika, dzięki wyświetlaczowi i przyciskom
  • Cicha praca dzięki skutecznym osłonom przed hałasem
  • Zintegrowana przetwornica częstotliwości zapewniająca komfortową regulację stałego ciśnienia i miękki rozruch
  • Niskie zużycie prądu dzięki zasilaniu w sposób zgodny z zapotrzebowaniem
  • Bezpieczna obsługa dzięki szerokiemu zakresowi zintegrowanych funkcji ochronnych

Charakterystyki

Źródło: Wilo