Pompy wodne

Pompy do wody to urządzenia znane człowiekowi już od starożytności. Wówczas były napędzane siłą mięśni, dziś korzystamy z ich elektrycznych i spalinowych odpowiedników. Głównym zadaniem popy wodnej jest podnoszenie cieczy z niższego poziomu na poziom wyższy lub jej transport ze zbiornika o niższym ciśnieniu do zbiornika o ciśnieniu wyższym. Zastosowanie pompy do wody jest uzależnione przede wszystkim od konstrukcji urządzenia i jego rodzaju. Mnogość i różnorodność dostępnych rozwiązań pozwala na efektywne tłoczenie medium w instalacjach, tak wody czystej, jak i brudnej.

Pompa wodna i jej zastosowanie

Pompy wodne są stosowane powszechnie w wielu typach instalacji. Używa się ich między innymi do:

  • zaopatrzenia w wodę – przepompowywania wody czystej oraz brudnej ze studni, basenów i innych zbiorników naturalnych oraz sztucznych.

Na co zwrócić uwagę wybierając pompę do wody?

Dobrze dopasowana pompa wodna gwarantuje sprawny, bezpieczny oraz szybki przepływ wody, także zanieczyszczonej pod odpowiednim ciśnieniem. Jeśli potrzebna Ci niezawodna pompa wody, wybierając urządzenie dla siebie, zwróć uwagę na:

  • jego typ – w innych przypadkach sprawdzają się pompy obiegowe, a w innych – zestawy hydroforowe,
  • jego parametry techniczne – inne pompy do wody będą pasować do instalacji domowych, a inne do przemysłowych,
  • klasę energetyczną – im wyższa, tym niższe koszty eksploatacji urządzenia,
  • producenta – postawienie na markowe pompy – na przykład firm takich, jak Wilo to gwarancja wysokiej wydajności pracy oraz niezawodnej, bezawaryjnej konstrukcji.

Wybór pomp na rynku jest bardzo szeroki, dlatego też warto bliżej zapoznać się z parametrami technicznymi modelu, który nas interesuje oraz zasięgnąć porady u eksperta. Pozwoli to przez wiele lat cieszyć się wydajną pracą urządzenia i sprawnym przepływem wody czy też niezawodnym ogrzewaniem.

Najlepsze modele pomp wodnych do wszystkich zastosowań znajdziesz w naszym serwisie wraz z wykazem polecanych punktów sprzedaży w całej Polsce. Skorzystaj z tych informacji, by znaleźć urządzenie na miarę swoich potrzeb!

Wilo pompa obiegowa

Wybrane punkty sprzedaży na terenie Polski

Rekomendujemy wyłącznie miejsca, w których obok wysokiej jakości urządzeń dedykowanych do tłoczenia wody otrzymacie Państwo fachowe wsparcie w zakresie ich doboru. Dzięki temu mamy pewność, że nasi Czytelnicy nie natkną się na problemy związane prawidłowym określeniem parametrów technicznych poszukiwanego urządzenia, czy też wskazaniem jego typu. Polecani Eksperci z łatwością doradzą, także Klientom, którzy nie posiadają wcześniejszych doświadczeń w zakresie wyboru i instalacji pomp wodnych.

Żródło: Wilo