Zawory antyskażeniowe

Zawór antyskażeniowy

Zawory antyskażeniowe

Zawory antyskażeniowe mają na celu zabezpieczenie instalacji wody pitnej przed zanieczyszczeniem wywołanym przez przepływ zwrotny.

W ofercie zawory antyskażeniowe firm: Socla, Zetkama, Honeywell.

 

Pliki do pobrania:

Zawory antyskażeniowe

Dla każdego z nas dostęp do wody pitnej stanowi absolutną podstawę, a przy tym jest gwarantowany przez prawo międzynarodowe. Wykorzystujemy ją zarówno do bezpośredniego picia, jak i gotowania, ponieważ woda w instalacjach tego rodzaju jest chroniona przed zanieczyszczeniami. Jednym z takich kluczowych zabezpieczeń pozostają zaś zawory antyskażeniowe instalowane w sieciach wodociągowych — mają one za zadanie zapobiegać przedostawaniu się zabrudzonej wody z powrotem do rur za sprawą zjawiska przepływu zwrotnego. Niezawodność takiego systemu jest więc niezwykle ważna, dlatego w firmie Akwa-Terma proponujemy zawory antyskażeniowe zaufanych producentów. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty!

Zapobieganie przepływowi zwrotnemu dzięki zaworom antyskażeniowym

Przepływ zwrotny polega na cofnięciu się zanieczyszczonej wody z powrotem do instalacji wodociągowej, sprawiając, że staje się ona niezdatna do picia. Zjawisko to może nastąpić na przykład w wyniku spadku ciśnienia w rurach spowodowanego awarią albo gwałtownego, znaczącego wzrostu zużycia. W efekcie przepływu zwrotnego woda w instalacji zostaje skażona, stanowiąc zagrożenie dla zdrowia. Zawór antyskażeniowy zapobiega powrotowi zanieczyszczeń do rur, a produkty takich marek jak Zetkama, Honeywall czy Socla, które oferujemy, gwarantują skuteczne działanie. Spełniają one wszystkie normy jakościowe, a ponadto są wykonane z wysokiej klasy tworzyw zapewniających długi czas bezpiecznego użytkowania.